O WYKROJACH

INFORMACJE OGÓLNE:

Wykroje dla dzieci i dorosłych są dostępne w sprzedaży jedynie w formie cyfrowej, oznacza to, że nie dostaniesz papierowej wersji wykroju (chyba że na stronie jest inna informacja np. w kategorii Wykroje damskie).

 • Wykroje PDF do szycia są przeznaczone do samodzielnego wydruku, w większości w formacie A4. Nowsze modele są już także możliwe do druku w formacie A0, ale jeśli chcesz mieć pewność, skontaktuj się z nami.

 • WYKROJE ZAWIERAJĄ ZAPASY NA SZEW 0,6MM. Wykroje olabela są po polsku, zaś Madebymepatterns TYLKO W JĘZYKU ANGIELSKIM

 • Rozmiary podane są w latach oraz według wzrostu, prosimy o dokładne przyjrzenie się tabeli rozmiarów.

 • Wykroje kupujesz płacąc tzw. Przelewami szybkimi, PayU lub PayPal. Jeśli płatność nie powiodła się, a Ty zrobisz przelew tradycyjny, to niestety nawet jeśli będzie to przelew natychmiastowy to go nie zobaczymy i trzeba będzie czekać minimum 1 dzień, a w przypadku weekendu nawet 2 dni na zaksięgowanie. Dlatego jeśli coś poszło nie tak, wróć do panelu zamówienia i spróbuj opłacić zamówienie ponownie.

 • Więcej o samych wykrojach znajdziesz w regulaminie na stronie.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

 1. Kiedy mogę pobrać kupione pliki?

  Pliki możesz pobrać, kiedy status Twojego zamówienia (z wyjątkiem zamówień o płatności za pobraniem*) zostanie zmieniony na "w kompletacji/można pobierać". Dlatego kupując u nas pliki i poprawnie je opłacając (PayU lub PayPal) możesz je zacząć pobierać w kilka minut po opłaceniu, o każdej porze dnia i nocy.

  * w przypadku zamówień za pobraniem, prosimy o kontakt po dotarciu przesyłki i opłaceniu jej u kuriera. Odblokujemy pliki tak szybko jak będzie to możliwe, jednocześnie zalecamy osobne zamawianie materiałów za pobraniem, a plików cyfrowych poprzez wybór płatności PayU lub PayPal.

 2. Nie umiem pobrać pliku, co mogę zrobić?

  Przeczytaj dokładnie instrukcję obrazkową dotyczącą pobierania plików cyfrowych, znajdziesz ją w mailu potwierdzającym Twoje zamówienie, oraz tutaj: INSTRUKCJA

  Upewnij się, że masz połączenie z internetem.

  Jeśli nadal plik nie pobiera się, a próbujesz to zrobić na smartfonie, spróbuj pobrać go z poziomu komputera.

  Samo otwarcie pliku na smartfonie nie jest jednoznaczne z jego pobraniem na pamięć telefonu, proszę pobierz go na swoje urządzenie. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zajrzyj do instrukcji obsługi swojego smartfona.

 3. Pobrałem/am plik i niestety nie chce mi się on otworzyć, co robić?

  Upewnij się, że masz zainstalowany program Adobe Acrobat, żeby otworzyć pliki pdf. Darmowy program możesz pobrać m.in ze strony Adobe.

  Upewnij się, że Twój plik nie jest pusty i że pobrał się w całości. Standardowo pliki powinny mieć minimum od 4MB do nawet 15MB. 

 4. Skąd mam wiedzieć czy dobrze drukuję plik?

  Każdy wykrój zawiera tzw. kwadrat kontrolny opisany w centymetrach i calach. Zanim wydrukujesz szablon, wydrukuj stronę z kwadratem kontrolnym (bez skalowania wielkości druku) i zmierz linijką otrzymaną długość boku kwadratu. Jeśli coś się nie zgadza dostosuj procentowo skalę i drukuj aż do skutku. Dopiero potem wydrukuj całość.

 5. Dlaczego mój wykrój nie drukuje się w warstwach?

  Instrukcja drukowania warstw jest zamieszczona na tych modelach, które taką możliwość mają. Jeśli w pliku nie ma instrukcji oznacza to, że drukowanie tego modelu w warstwach jest na razie niemożliwe i trzeba drukować wszystkie rozmiary naraz.

 6. Wydrukowałem/am wykrój i wyszły mi dziwne linie, wykrój nie schodzi się.

  Upewnij się, że drukujesz plik otwarty przy pomocy Adobe Acrobat, a nie np. przeglądarki. Drukuj tylko z Adobe Acrobat.

  Zajrzyj do ustawień drukarki (ten problem dotyczy najczęściej drukarek firmy HP) i zmień je, ewentualnie skontaktuj się z informatykiem. Z naszych obserwacji wynika, że drukarki HP mają problemy z drukowaniem plików cyfrowych na szablony i czasami drukują je nieprawidłowo, niestety nie mamy na to wpływu, dlatego zalecamy kontakt z informatykiem, czy firmą odpowiedzialną za sprzęt który macie w domu. Nie jest to też podstawą reklamacji z naszym sklepie. 

 7. Czy korzystając w wykrojów kupionych na www.olabela.pl mogę szyć na sprzedaż?

  Tak, o ile szyjesz osobiście a więc nie jest to tzw. produkcja masowa. Niedozwolone jest przekazywanie wykrojów szwalni, zakładom krawieckim czy innym osobom trzecim. 

 

TU KUPISZ WYKROJE DO SZYCIA DLA DZIECI

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl