Instrukcja pobierania wykrojów PDF

TU KUPISZ WYKROJE PDF DLA DZIECI 

INFORMACJE OGÓLNE:

 

 • Wykroje PDF dla dzieci i dorosłych są dostępne w sprzedaży jedynie w formie cyfrowej, oznacza to, że nie dostaniesz papierowej wersji wykroju (chyba że na stronie jest inna informacja np. Wykroje damskie).

 • Wykroje do szycia w postaci pliku PDF przeznaczone są do samodzielnego wydruku w większości w formacie A4. Nowsze modele są już także możliwe do druku w formacie A0, ale jeśli chcesz mieć pewność, skontaktuj się z nami.

 • WYKROJE ZAWIERAJĄ ZAPASY NA SZEW 0,6MM I SĄ TYLKO W JĘZYKU ANGIELSKIM

 • rozmiary jest podane są w latach oraz według wzrostu, prosimy o dokładne przyjrzenie się tabeli rozmiarów.

 • Wykroje kupujemy płacąc tzw. Przelewami szybkimi, PayU lub PayPal. Jeśli płatność nie powiodła się, a Ty zrobisz przelew tradycyjny, to niestety nawet jeśli będzie to przelew natychmiastowy to go nie zobaczymy i trzeba będzie czekać minimum 1 dzień, a przypadku weekendu nawet 2 na zaksięgowanie. Dlatego jeśli coś poszło nie tak, wróć do panelu zamówienia i spróbuj opłacić zamówienie ponownie.

 • Więcej o samych wykrojach znajdziecie w regulaminie na stronie.

 

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

 

 1. Kiedy mogę pobrać kupione pliki?

  Pliki możesz pobrać, kiedy status Twojego zamówienia (z wyjątkiem zamówień o płatności za pobraniem*) zostanie zmieniony na "w trakcie kompletowania". Dlatego kupując u nas pliki i poprawnie je opłacając (PayU lub PayPal) możesz je zacząć pobierać w kilka minut po opłaceniu, o każdej porze dnia i nocy.

  * w przypadku zamówień za pobraniem, prosimy o kontakt po dotarciu przesyłki i opłaceniu jej u kuriera. Odblokujemy pliki tak szybko jak będzie to możliwe, jednocześnie zalecamy osobne zamawianie materiałów za pobraniem, a plików cyfrowych poprzez PayU lub PayPal.

   

 2. Nie umiem pobrać pliku, co mogę zrobić?

  Przeczytaj dokładnie instrukcję obrazkową dotyczącą pobierania plików cyfrowych, znajdziesz ją tutaj: https://olabela.pl/pl/i/Instrukcja-pobierania-plikow-cyfrowych/31

   

  Upewnij się, że masz połączenie z internetem.

  Jeśli nadal plik nie pobiera się, a próbujesz to zrobić na smartfonie, spróbuj pobrać go z poziomu komputera.

  Samo otwarcie pliku na smartfonie, nie jest jednoznaczne z jego pobraniem na pamięć telefonu, proszę pobierz go na swoje urządzenie. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zajrzyj do instrukcji obsługi swojego smartfona.

   

 3. Pobrałam plik i niestety nie chce mi się on otworzyć, co robić?

  Upewnij się, że masz Adobe Acrobat, żeby otworzyć pliki pdf. Program możesz pobrać z internetu.

  Upewnij się, że Twój plik nie jest pusty i że pobrał się w całości. Standartowo pliki powinny mieć minimu od 4MB do nawet 15MB.

   

 4. Skąd mam wiedzieć czy dobrze drukuję plik?

  Każdy wykrój zawiera tzw. kwadrat kontrolny, opisany w centymetrach i calach. Zanim wydrukujesz szablon, wydrukuj stronę z kwadratem kontrolnym (bez skalowania drukarki) i zmierz linijką otrzymaną długość. Jeśli coś się nie zgadza dostosuj procentowo skalę i drukuj aż do skutku. Dopiero potem wydrukuj całość.

 5. Dlaczego mój wykrój nie drukuje się w warstwach?

  Instrukcja drukowania warst jest zamieszczona na tych modelach, które taką możliwość mają, jeśli w pliku nie ma instrukcji oznacza to, że drukowanie tego modelu w warstwach jest narazie niemożliwe i trzeba drukować wszystkie rozmiary naraz.

 6. Wydrukowałem/am wykrój i wyszły mi dziwne linie, wykrój nie schodzi się.

  Upewnij się, że drukujesz plik otwarty przy pomocy Adobe Acrobat, a nie np. Przeglądarki. Drukuj tylko z Adobe acrobat.

  Zajrzyj do ustawień drukarki (ten problem dotyczy najczęściej drukarek firmy HP) i zmień je, ewentualnie skontaktuj się z informatykiem. Z naszych obserwacji wynika, że drukarki HP mają problemy z drukowaniem plików cyfrowych na szablony i czasami drukują je nieprawidłowo, niestety nie mamy na to wpływu dlatego zalecamy kontakt z informatykiem, czy firmą odpowiedzialną za sprzęt który macie w domu. Nie jest to też podstawą reklamacji z naszym sklepie.

   

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl